Letiště

Gdaňsk Airport, Terminal T2
Letiště Gdaňsk

Aktualizováno v červenci 2021
Letiště Gdańsk (Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy)
Gdaňské mezinárodní letiště (Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Gdańsk Lech Wałęsa Airport, dříve Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, kod IATA: GDN) se nachází v gdaňské městské části Matarnia, asi dvanáct kilometrů severovýchodně od centra Gdaňska. Toto letiště je třetí nejvytíženější polské letiště co do odbavení pasažérů.

Gdaňské letiště leží poblíž obchvatu Trojměstí (Obwodnica Trójmiasta, E28), po kterém se dostaneme jak do Gdaňska, tak do Gdyně a Sopot.
Z letiště se do centra města, na hlavní vlakové nádraží dostaneme vlakem Szybkiej Kolei Miejskiej (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej). Vlaková zastávka „Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej – Gdańsk Port Lotniczy“ je přímo u terminálu. Automat na jízdenky najdete na nástupišti, jízdenku lze koupit i ve vlaku. Existují i spojení mezi letištěm a hlavním nádražím bez přestupu (jinak přestup na Gdańsk Wrzeszcz), délka cesty je 19 km a cesta trvá i 31 minut, s přestupem nejméně 37 minut. Cena podle kilometrového tarifu SKM by byla 7,10 zł, při koupi jednorázové jízdenky „bilet strefowy Miejski na Gdańsk i Sopot (bilet normalny)“ se dostanete na 4,40 zł. Jízdní řády, vyhledání spojení, ceny jízdenek najdete zde http://www.skm.pkp.pl/

Z letiště do centra města se také dostanete autobusy MHD, a to linkou č. 210 na hlavní vlakové nádraží (Gdańsk Dworzec Główny PKP) zastávka „Dworzec Główny“, jízdenka stojí 3,80 zł, cesta trvá cca 35 minut. V noci jezdí noční linka č. N3.
Jízdní řády a další informace najdete na http://www.ztm.gda.pl/hmvc/
Web letiště: http://www.airport.gdansk.pl
Mapa Gdaňska a okolí s vyznačením polohy gdaňského letiště. Zdroj:“Mapy.cz“.Booking.com