Počasí

Gdaňské podnebí je ovlivňováno oceánskými i pevninskými vlivy. Díky tomu zde jaro začíná později, léta jsou chladnější než ve vnitrozemí Polska, podzim je relativně teplý a slunečný. Zimy jsou teplotně mírné, s malým počtem mrazivých dnů. Pro zimy jsou na pobřeží typické silné větry vanoucí většinou z vnitrozemí.

Průměrné nejvyšší teploty v letním období jsou v Gdaňsku v červnu 15 °C, v červenci 17,2 °C a v srpnu 17,2 °C. V zimě jsou průměrné denní teploty nejnižší v lednu -1,0 °C, v únoru -0,5 °C a v prosinci 0,7 °C. Průměrná nejvyšší denní teplota je nejvyšší v srpnu 21,3 °C a nejnižší v lednu 1,4 °C.

Nejvíce srážek spadne v Gdaňsku v červenci (v průměru 66,ý mm) a v černu (v průměru 63,7 mm). Nejvíce dnů se srážkami mají listopad a prosinec, a to šestnáct a následuje leden v průměru s patnácti dny se srážkami.

Průměrná teplota vody v moři na pobřeží Gdaňska je v květnu 10,1 °C, v červnu 15,1 °C, v červenci 18,5 °C, v srpnu 19,2 °C, v září 17,4 °C, v říjnu 13,3 °C aa v listopadu 9,7 °C.

(Zdroj průměrných teplot a srážek: World Meteorological Organization, zdroj průměrných teplot moře: seatemperature.org)

Na aktuální předpověď počasí v Gdaňsku


Booking.com