Doprava ve městě

Doprava ve městě

Aktualizováno v dubnu 2024

MHD

MHD v Gdaňsku a okolí provozuje společnost Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku (ZTM Gdańsk) http://www.ztm.gda.pl/hmvc/. V provozu je přes sedmdesát autobusových linek a deset tramvajových linek. Jízdenka na 75 minut (s neomezeným počtem přestupů) nebo na jednu cestu (bez přestupu, pokud je cesta delší než 75 minut) stojí 6 zł (platí i na noční linky).  24 hodinová jízdenka na všechny linky stojí 22 zł.
Významnou součástí dopravy v Gdaňsku a okolí jsou příměstské vlaky SKM (Szybka Kolej Miejska). Jízdné je buď kilometrové (1-6 km za 4,80 zł, 7-12 km za 6,20 zł, 13-18 km za 7,60 zł atd., nebo jednorázové, např. pro Gdańsk a Sopoty (jednorazowy strefowy Miejski na Gdańsk i Sopot) za 5,50 zł. 24 hodinová jízdenka na SKM stojí 20 zl. Více informací, schéma linek a jízdní řády najdete na http://www.skm.pkp.pl.
Vodní tramvaj

V letní sezóně bývaly v provozu dvě městské lodní linky F5 a F6 (tzv vodní tramvaj, tramwaj wodny), ty však již od roku 2020, kdy byly zrušeny z důvodu koronavirové pandemie již nejsou v provozu. Můžete se však vydat z Gdaňska lodí na Westerplatte, do Sopot nebo na Hel.

Spojení MHD v Gdaňsku a okolí vyhledáte na https://jakdojade.pl/trojmiasto/trasa/Booking.com