Letiště

Aktualizováno v únoru 2023
Letiště Gdańsk (Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy)
Gdaňské mezinárodní letiště (Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Gdańsk Lech Wałęsa Airport, dříve Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, kod IATA: GDN) se nachází v gdaňské městské části Matarnia, asi dvanáct kilometrů severovýchodně od centra Gdaňska. Toto letiště je třetí nejvytíženější polské letiště co do odbavení pasažérů.

Gdaňské letiště  leží poblíž obchvatu Trojměstí (Obwodnica Trójmiasta, E28), po kterém se dostaneme jak do Gdaňska, tak do Sopot a Gdyně. Z letiště se do centra města, na hlavní vlakové nádraží dostaneme asi nejlépe železnicí Pomorska Kolei Metropolitalna, kterou od konce roku 2022 obsluhují vlaky společnosti Polregio. Vlaková zastávka „Gdańsk Port Lotniczy“ je přímo u terminálu. Při cestě na vlakové nádraží Gdansk Glowny se přestupuje ve stanici Gdańsk Wrzeszcz, cesta trvá i s přestupem 31 až 40 minut. Jízdenka stojí 5,50 zł. Jízdní řády, vyhledání spojení, ceny jízdenek najdete na Pomorska Kolej Metropolitalna (pkm-sa.pl)
Z letiště do centra města se také dostanete autobusy MHD, a to linkou č. 210 na hlavní vlakové nádraží (Gdańsk Dworzec Główny PKP) zastávka „Dworzec Główny“, jízdenka stojí 4,80 zł, cesta trvá cca 35 minut. V noci jezdí noční linka č. N3.
Jízdní řády a další informace najdete na http://www.ztm.gda.pl/hmvc/

Web letiště: http://www.airport.gdansk.pl
Mapa Gdaňska a okolí s vyznačením polohy gdaňského letiště. Zdroj:“Mapy.cz“.Booking.com